Zavolejte nám: +420 776184884

×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 166

Lavice # 1

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Oprava a restaurování lavice v jednotlivých fázích – celková demontáž, na všech konstrukčních částech nahrazení chybějícího materiálu, použit insekticidní přípravek, ozářeno, petrifikace, výroba nových částí, kompletování.

    Lavice – opěradlová část a zdobená římsa.

 

Lavice – boční pohled, neodborně dodatečně zhotovený levý a pravý sokl a víko, velmi pokročilé stadium poškození červotočem, vlivem vlhkého prostředí napadeno hnilobou, rozpadající se konstrukční části, dno z překližky bude nahrazeno masivním materiálem.

 

Lavice – celková demontáž, na všech konstrukčních částech nahrazení chybějícího materiálu, bude použit insekticidní přípravek, petrifikace.

 

Lavice – det. výplně lavice, použití vytvrzovací pryskyřice ke zpevnění napadeného materiálu, velmi opratrné odstraňování nanesené nečistoty, barvy a laku uvnitř zdobených částí.

 

Lavice – velmi náročná a pečlivá petrifikace (vytvrzovací pryskyřicí), odstranění původních nežádoucích vrstev, tmelení jednotlivých výletových otvorů po červotoči.

    Lavice – výroba nových soklů.

 

Lavice - nově vyrobené sokly, doplnění chybějícího materiálu na konstrukčních částech.

 

Lavice – práce na zakázce, nové dno, nově vyrobené boční sokly podle původních detailů.

 

Lavice - doplnění chybějícího materiálu na výplních a konstrukčních částech.

 

Lavice – postupné kompletování, nové víko, dno, sokly.

    Lavice – po zkompletování.

 

Lavice - detail opěradlové části a římsy.

 

Lavice – po petrifikaci, vyčištění řezaných detailů, tmelení, opatrném přebrušování, stav před povrchovou úpravou, retušování, moření.

 

Lavice – bok před povrch. úpravou, zadní opěradlová část konstrukčně zpevněna a vyztužena.

 

Lavice – detail římsy a opěradla lavice po dokončení povrchové úpravy.

 

Lavice – detail úložního prostoru (spodní části).

    Lavice – finální pohled.

    Lavice – finální pohled.

 

Lavice – po velmi náročném restaurátorském zásahu je radostný pohled na hezký nábytek, který se podařilo zachránit, povrch – šelak. politura.

Hodnocení zákazníků

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dobrý den, měl jsem u Vás na renovaci secesní jídelní stůl a prastarou dvoudílnou skříň, které jsem obojí předal k renovaci v dosti zničeném stavu. Nevěděl jsem, jak renovace dopadne

Jiří Brázda

Služeb p. Hrozka využívám již mnoho let. Ať již šlo o opravu nábytku, výrobu nábytku nového nebo výrobu dveří, vrat, vždy nám byly dodány prvotřídní výrobky, provázené velkou péčí dodavatele. 

Ing. Jarmila Kubíková

Už je tomu více než 20 let, kdy jsem jako správce části historických sbírek Muzea města Brna na Špilberku stála před problémem, kdo by nám opravil, zrekonstruoval a pro výstavní účely připravil ojedinělý celek nábytku (tj. pěti regálů s velkými zásuvkami, velkého pracovního stolu zv. tára a skříně na nebezpečné léky) z...

Mgr. Milena Flodrová

Rád tímto vyjadřuji svou spojenost s prací Uměleckého truhlářství Hrozek. Chci vyzdvihnout především osobní přístup a invenci při:

Ing. Tomáš Špaček

Nechali jsme si u pana Hrozka z Uměleckého truhlářství v Újezdě u Brna renovovat starou ložnici ve stylu Ardeco ze čtyřicátých let:

JUDr. Luděk Míček

O nás

Nabízíme uměleckořemeslné zpracování truhlářských výrobků, opravy a restaurování starožitného a intarzovaného nábytku. Neváhejte a kontaktujte nás.